Tam Sohbet Odaları

Tam Sohbet Odaları orta yaşların üstündeki kişilerin hatırlayacağı üzere internetin ilk ortaya çıktığı dönemde sohbet odaları ve ücretsiz chat siteleri özellikle IRC tabanlı olarak kullanılan Mirc Sohbet programı ile girilen platformlardı. Günümüzde kullanılan mobil sohbet uygulamaları henüz ortaya çıkmamıştı. O dönemde internete bağlanmak için Superonline, e-kolay gibi sitelerin sattığı internet paketleri alınır ve 56K Faks Modemler aracılığı ile gürültülü şekilde internete bağlanılır ve çok düşük hızlarda insanlar sanal sohbet siteleri bağlantısı gerçekleştirerek chat sohbet yaparlardı.

O zamanlarda ayrıca yaygınlaşan internet kafelerde genellikle chat siteleri ve sohbet odaları popüler idi. En iyi sohbet siteleri 90’lı yıllarda Dal-Net, Superonline, Mynet Sohbet Odaları, Ttnet gibi irc sohbet sunucularıydı. Binlerce insanın gece gündüz demeden bağlandıkları web sohbet siteleri, yeni arkadaşlıkların oluştuğu ve tartışma ortamlarında insanların birbirleriyle fikir alışverişinde bulundukları sıcak, samimi bir etkileşim yöntemiydi. Zamanla daha farklı tam sohbet ve chat  sistemleri çıkmış ve özellikle mobil sohbet uygulamaları aktif şekilde kullanılır hale gelmiştir.

Geçmişten Günümüze Chat ve Sohbet Odaları  Sistemleri ve Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak ortaya çıkan Sosyal medya siteleri ve online sesli, kameralı video chat sohbet siteleri (Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, Skype, Whatsapp, Omegle, Chatroulette, Badoo, Coomeet) gibi sanal sohbet siteleri henüz yokken, insanların sosyalleştiği online programlar ve uygulamalar vardı. Bunlar arasında ICQ ve Yahoo Messenger bir döneme damga vurmuştur. IRC sohbet odaları sunucuları da, Mirc üzerinden ve java chat applet ile bağlanılan online sohbet üzerinden ücretsiz ve üyelik gerektirmeden girilen sohbet siteleri idi. Msn Messenger ile bir dönem kapanmış ve ilgi artık sesli sohbet, kameralı ve görüntülü mobil chat yapmaya kaymıştı. İnternet hızının daha iyi hale gelmesi de video chat alanındaki gelişmelere zemin hazırlamış ve artık insanlar görüntülü şekilde chat yapmaya başlamışlardı. Msn Messenger aynı zamanda IRC sohbet odaları sitelerine de büyük bir darbe vurmuş ve sadık kullanıcı kitlesini kendine çekmeyi başarmıştı. IRC sohbet odaları sitelerinde yazılı sohbet olduğu için, sesli ve görüntülü sohbet özelliği onlara cazip gelmiş ve kolayca indirilen ve kullanılan Msn Messenger ile milyonlarca insan etkileşime girerek sohbet eder hale gelmişti.

Elbette zamanın değişimi ile Msn Messenger’da eski popülerliğini yitirmeye başlamış ve yerini Skype Chat sistemine bırakmıştır. Son on yıl içerisinde ise Facebook, Twitter, Instagram, Omegle, Chatrulet gibi farklı sohbet uygulamaları çıkmış ve insanlar artık bu mecralarda sohbet etmeye başlamışlardır. Son dönemlerde ise Facebook’a olan ilgi azalmış ve daha çok Instagram gibi görsel ağırlıklı paylaşım yapılan sosyal medya siteleri popüler hale gelmiş ve Whatsapp gibi mobil sohbet uygulamaları etkin hale gelmiş durumdadır.

Sohbet Odaları Nasıl Kullanılır? Türk Sohbet Sitesi Kuralları Nelerdir?

Her ne kadar sesli ve görüntülü sohbet uygulamaları yaygınlaşsa da, hala IRC sohbet sitelerine büyük bir ilgi vardır. Bunun nedeni muhtemelen yazılı sohbet odaları altyapısının gizlilik ilkesine göre tasarlanmış olmasıyla ilgilidir. Kimliğini ve kişisel verilerinizi koruyarak rahat, güvenli, özgür şekilde chat sitesi girişi yapabilmekte ve online mesajlaşarak yeni arkadaşlar bulabilmektesiniz. Turk-Sohbet.Net sitesi olarak, sizlere en iyi sohbet deneyimini yaşatmak ve en kaliteli chat odaları keyfini sunmaya odaklı çalışmaktayız. Bu doğrultuda sizlere hazırladığımız şık tasarımlı mobil sohbet sitemizde, kolay şekilde sohbet odası girişi yapabilmekte ve harika sohbet ortamında, kahkaha ve geveze dolu zamanlar geçirebilmektesiniz. İslami sohbet odaları olan, islam, İslami sohbet, dini sohbet, nur chat gibi sohbet kanalları üzerinden islam dini hakkında bilgi edinebilir, bilginizi paylaşabilirsiniz. Radyo kanalımızda, online canlı radyo dinle özelliği ile, günün her anında en güzel müzikleri dinleyerek eğlencenin tadına varabilirsiniz.  Tamamen ücretsiz, bedava bir hizmet olan mobil sohbet sitemizde, yarışma ve oyun kanalları da bulunmaktadır. Sohbet sitemizde uygulanan en önemli kural, seviyeli sohbet ortamına uygun hareket edilmesi ve argo ve küfür içerikli paylaşımlardan uzak durulmasıdır.

Bilgi yarışması tadında olan bu odalarımızda diğer yarışmacılarla rekabet ederek keyifli zamanlar geçirmek mümkün. Bunun dışında ilgi alanları ve farklı arayıştaki kullanıcılarımız için hazırladığımız, İstanbul sohbet, Ankara sohbet, Bursa chat, Konya chat odası,  Adana, Mersin, Hatay, Antalya, Muğla, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Manisa, Aydın, Rize, Samsun, Ordu, Tokat, Erzurum, Malatya, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kayseri, Çorum, Çankırı, Yozgat gibi şehir sohbet odaları da bulunmaktadır. Şehir sohbet odaları isimleri arasından hoşunuza giden sohbet odasına girerek hemşerilerinizle chat yaparak güzel zamanlar geçirebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Avrupa sohbet odalarımız da en çok beğenilen ve en kaliteli sohbet odaları arasındadır. Almanya sohbet, Hollanda sohbet, Avusturya chat, Fransa, Norveç, İngiltere, Danimarka, İsveç, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Macaristan, İspanya, İtalya gibi birçok Avrupa ülkesine özel sohbet odaları sitemiz üzerinde bulunmaktadır.

Cinsel sohbet arayışında olan ve kendine kız arkadaşı ya da erkek arkadaşı arayan kişilere özel açtığımız 18 yaş üstü yetişkin sohbet odaları da bulunmaktadır. Cinsellik ve cinsel sohbet gibi yetişkin sohbet odalarında, seviyeli şekilde bu konularda en sıcak ve en özel sohbetler dönmekte ve yeni arkadaşlıklar oluşmaktadır.

Size özel hazırladığımız Mirc sohbet programı üzerinden Türk Sohbet odaları girişi yapabilir ve Türkiye’nin en iyi sohbet sitesi olan sohbet sitemize kolayca bağlanabilirsiniz. Sitemizde bulunan Türkçe Mirc indir linkine tıklayarak güvenli şekilde Mirc sohbet programını bilgisayarınıza kurun ve sohbete başlayın. Herşey bu kadar basit!

En güzel, En kaliteli, En harika sohbet sitesi: Türk Sohbet Odaları ile tanışmak için geç kalmayın!