Tam Sohbet Odaları

Tam Sohbet Odaları orta yaşların üstündeki kişilerin hatırlayacağı üzere internetin ilk ortaya çıktığı dönemde tam sohbet kanalları ücretsiz chat siteleri özellikle IRC tabanlı olarak kullanılan Mirc programı ile girilen platformlardı. Günümüzde kullanılan mobil sohbet uygulamaları henüz ortaya çıkmamıştı. O dönemde internete bağlanmak için Superonline, e-kolay gibi sitelerin sattığı internet paketleri alınır ve 56K Faks Modemler aracılığı ile gürültülü şekilde internete bağlanılır, çok düşük hızlarda insanlar tam sohbet siteleri bağlantısı gerçekleştirerek tam chat yaparlardı.

O zamanlarda ayrıca yaygınlaşan internet kafelerde genellikle chat siteleri ve sohbet odaları popüler idi. En iyi sohbet siteleri 90’lı yıllarda Dal-Net, Superonline, Mynet, Ttnet gibi irc sunucularıydı. Binlerce insanın gece gündüz demeden bağlandıkları web siteleri, yeni arkadaşlıkların oluştuğu tartışma ortamlarında insanların birbirleriyle fikir alışverişinde bulundukları sıcak, samimi bir etkileşim yöntemiydi. Zamanla daha farklı sohbet chat sistemleri çıkmış ve özellikle mobil sohbet uygulamaları aktif şekilde kullanılır hale gelmiştir.

Geçmişten Günümüze Chat ve Sohbet Odaları 

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak ortaya çıkan Sosyal medya siteleri online sesli, kameralı video siteleri (Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, Skype, Whatsapp, Omegle, Chatroulette, Badoo, Coomeet) gibi sanal tam sohbet siteleri henüz yokken, insanların sosyalleştiği online programlar, uygulamalar vardı. Bunlar arasında ICQ, Yahoo Messenger bir döneme damga vurmuştur. IRC tam sohbet odaları sunucuları da, Mirc üzerinden, java chat applet ile bağlanılan online sohbet üzerinden ücretsiz ve üyelik gerektirmeden girilen siteler idi. Msn Messenger ile bir dönem kapanmış ilgi artık sesli, kameralı, görüntülü mobil chat yapmaya kaymıştı. İnternet hızının daha iyi hale gelmesi de video chat alanındaki gelişmelere zemin hazırlamış artık insanlar görüntülü şekilde chat yapmaya başlamışlardı. Msn Messenger aynı zamanda IRC tam sohbet odaları sitelerine de büyük bir darbe vurmuş ve sadık kullanıcı kitlesini kendine çekmeyi başarmıştı. IRC tam sohbet odaları sitelerinde yazılı sohbet olduğu için, sesli, görüntülü sohbet özelliği onlara cazip gelmiş, kolayca indirilerek kullanılan Msn Messenger ile milyonlarca insan etkileşime geçmiştir.

Elbette zamanın değişimi ile Msn Messenger’da eski popülerliğini yitirmeye başlamış, yerini Skype sistemine bırakmıştır. Son on yıl içerisinde ise Facebook, Twitter, Instagram, Omegle, Chatrulet gibi farklı sohbet uygulamaları çıkmış, insanlar artık bu mecralarda sohbet etmeye başlamışlardır. Son dönemlerde ise Facebook’a olan ilgi azalmış, Instagram gibi görsel ağırlıklı paylaşım yapılan sosyal medya siteleri popüler hale gelmiş, Whatsapp gibi mobil sohbet uygulamaları etkin hale gelmiş durumdadır.

Tam Sohbet Sitesi Kuralları Nelerdir?

Her ne kadar sesli, görüntülü sohbet uygulamaları yaygınlaşsa da, hala IRC sitelerine büyük bir ilgi vardır. Bunun nedeni muhtemelen yazılı tam sohbet odaları altyapısının gizlilik ilkesine göre tasarlanmış olmasıyla ilgilidir. Kimliğini kişisel verilerinizi koruyarak rahat, güvenli, özgür şekilde chat sitesi girişi yapabilmekte ve online mesajlaşarak yeni arkadaşlar bulabilmektesiniz. Turk-Sohbet.Net sitesi olarak, sizlere en iyi deneyimi yaşatmak ve kaliteli chat odaları keyfini sunmaya odaklı çalışmaktayız. Bu doğrultuda sizlere hazırladığımız şık tasarımlı mobil sitemizde, kolay şekilde giriş yapabilmekte güzel zamanlar geçirebilmektesiniz. İslami sohbet odaları olan, islam, dini, nur gibi kanalları üzerinden islam dini hakkında bilgi edinebilir, bilginizi paylaşabilirsiniz. Radyo kanalımızda, online canlı radyo dinle özelliği ile, günün her anında en güzel müzikleri dinleyerek eğlencenin tadına varabilirsiniz.  Tamamen ücretsiz, bedava bir hizmet veren sunucumuzun yarışma, oyun kanalları da bulunmaktadır. En önemli kural, seviyeli sohbet ortamına uygun hareket edilmesi, argo, küfür içerikli paylaşımlardan uzak durulmasıdır.

Bilgi yarışması tadında olan bu odalarımızda diğer yarışmacılarla rekabet ederek keyifli zamanlar geçirmek mümkün. Bunun dışında ilgi alanları farklı arayıştaki kullanıcılarımız için hazırladığımız, İstanbul, Ankara, Bursa , Konya, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, Muğla, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Manisa, Aydın, Rize, Samsun, Ordu, Tokat, Erzurum, Malatya, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kayseri, Çorum, Çankırı, Yozgat gibi şehir odaları da bulunmaktadır. Şehir sohbet odaları isimleri arasından memleket kanalınıza girerek hemşerilerinizle chat yapıp güzel zamanlar geçirebilir yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Avrupa sohbet odalarımızda çok beğenilenlerdendir. Almanya, Hollanda, Avusturya chat, Fransa, Norveç, İngiltere, Danimarka, İsveç, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Macaristan, İspanya, İtalya gibi birçok Avrupa ülkesine özel sohbet odaları sitemiz üzerinde bulunmaktadır.

Sanal Cinsellik arayışında olan, kendine kız arkadaşı ya da erkek arkadaşı arayan kişilere özel açtığımız 18 yaş üstü yetişkin odaları da bulunmaktadır. Cinsellik ve cinsel sohbet gibi yetişkin odalarında, seviyeli şekilde bu konularda sıcak, özel muhabbetler dönmekte yeni arkadaşlıklar oluşmaktadır.

Size özel hazırladığımız Mirc programı üzerinden giriş yapabilir, Türkiye’nin en iyi sohbet sitesine kolayca bağlanabilirsiniz. Sitemizde bulunan Türkçe Mirc indir linkine tıklayarak güvenli şekilde Mirc programını bilgisayarınıza kurun sohbete başlayın. Herşey bu kadar basit!

En güzel, En kaliteli, tam sohbet sitesi: Tam Sohbet Odaları ile tanışmak için geç kalmayın!